Skip links

KLAMRY NA WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

Szeroki wybór klamer korekcyjnych ułatwia leczenie wrastających paznokci i nie wymaga rekonwalescencji

Opis zabiegu

Chirurgiczne zrywanie wrastającej płytki paznokciowej należy do przeszłości. Współczesna medycyna estetyczna uważa tę metodę za przestarzałą i nie dającą dobrych efektów leczenia. Chirurgiczne leczenie wrastających paznokci polega na nacięciu paznokcia wzdłuż jego wału, odcięciu jego części, oczyszczeniu rowka i wału paznokciowego i zszyciu rany. Czasami niezbędne jest zastosowanie korekcji samych wałów paznokciowych przy tzw. ”mięsistej” budowie dużego palucha. Inną metodą jest ustawienie płytki paznokciowej specjalnych przyrządem, które umożliwia właściwe ustawienie wrastającego paznokcia. Jednak metody te są dosyć bolesne i wymagają rekonwalescencji.

Dlatego szeroki wybór klamer korekcyjnych ułatwia leczenie wrastających paznokci i nie wymaga rekonwalescencji.

Klamry korekcyjne

Najnowszym wynalazkiem są klamry drutowe zrobione z materiału wykorzystywanego w aparatach ortodontycznych. Zakładać je można nawet wtedy, gdy doszło do stanu zapalnego wału paznokciowego.

Klamrę mocuje się pod brzegami paznokcia, w miejscu, gdzie zaczyna on wrastać brzegami w ciało. Końcówki drutu są odpowiednio kształtowane i dopasowywane do grubości płytki paznokciowej po obu stronach palca. Haczyk mocuje się pod płytką, drucik odpowiednio przycina i zakańcza oczkiem. Klamra utrzymywana jest na paznokciu aż do całkowitego jego odrośnięcia nowym torem. Terapia zazwyczaj trwa od 3 do 6 miesięcy. Co miesiąc zalecana jest konsultacja u podologa.

Metoda klamer pozwala na skorygowanie nawet bardzo zdeformowanych paznokci, również wtedy, gdy toczy się stan zapalny. Najważniejsze jest to, że założenie klamry przynosi natychmiastową ulgę w bólu.